נגיעות של אפרול, מגע העץ, וחמישים גוונים של ירוק

מאת: חגית אמיר 

קצת מתערוכת העיצוב השנתית במילאנו, פלוס השנקל שלי על התעשייה שאני כבר שנים רבות חלק ממנה.

השנים שלאחר הקורונה מתאפיינות בעליות ומורדות בתעשיית העיצוב.
חלק מהחברות הגדולות ביותר בתחום, שמכתיבות את כללי המשחק, מזיזות את הגבינה לכיוונים שונים ובוחרות או שלא להציג, או להעביר את המיצגים לשואו-רום או לרחוב.
התזוזה הזאת, כמו לוחות טקטוניים, משפיעה בדרכה גם על השוק.
ההשקעה בביתנים, ומעבר לכך – בחדשנות, בפיתוח, בייצור, דורשת משאבי עתק.
המציגים תמיד שואפים להישאר עדכניים, מובילים ומעניינים, ולהמציא את הגלגל בכל שנה מחדש. המרתון הזה שוחק.

אם חברה גדולה ומובילה מזיזה את הכלים שלה למגרש אחר, זה גורם גם לחברות הקטנות והבינוניות לשאול את עצמן – האם אני יכולה להיות רלוונטית גם אם לא אשתתף בתערוכה? התשובה מורכבת.
התערוכה היא עדיין הבמה המרכזית לראות ולהיראות, כטבעה במסורת מזה עשרות שנים, אך לרלוונטיות בעולם של המאה ה-21 יש עוד זירות, והן הולכות ותופסות תאוצה ככל שהשנים נוקפות.

גם המושג ׳חדשנות׳ עושה שיפטינג, ובעצם כפי שהקורונה לימדה אותנו שאפשר ולעתים רצוי לעבוד מרחוק, כך גם אפשר לפסל את מושגי המרחב, המקום והזמן באופן שייטיב איתנו ובדרכים יצירתיות שלא חשבנו עליהן קודם לכן.

 

 

מדרכות האבן של מילאנו הובילו אותנו למתחם התערוכות העתידני, ובו מציגים מיטב המותגים הנחשקים שלנו.

 

הביתן של המותג הספרדי INCLASS: 

INCLASS הציגו ביתן גדול ודומיננטי.

במות בגבהים משתנים ומעברים פנימיים נסתרים ומסקרנים.
הגרעין המרכזי נצבע בירוק, סביבו לוחות בירץ' טבעי, הכל נראה מרחף וקליל.
השילוט וההעמדה בתוך קוביות, כמו פאזל אנכי אחד גדול.

INCLASS מציגים קולקציות ותיקות לצד חדשות, עם הקו הקלאסי של המותג פלוס קריצות פופיות שמושכות את העין.

 

INCLASS השיקה לראשונה בתערוכה את קולקציית NUC החדשה – שרפרפים, שולחנות ופופים, בצורות וגדלים שונים, המשתלבים יחד באינספור קומפוזיציות – ביחד או לחוד. רגלי מתכת יכולים להגיע בכל גווני INCLASS, כנ"ל הריפודים והפלטות. שחקו עם הפריטים כיד הדמיון החופשי, והידד ליצירתיות!

משפחה חדשה ב-INCLASS נעים להכיר!

Bao – כורסאות, כיסאות, שולחנות ופופים במראה מעוגל-קוני, רך, עוטף, אורגני והרמוני – לנוחות מקסימלית ואלגנטיות. שילובים של בדים וחומרים איכותיים מבית INCLASS השוס של הקולקציה – כיסא מרופד שיכול לשמש ככיסא ישיבות בחללים א-פורמליים. ושולחנות קפה ממשפחת  ESSENSE המוכרת והאהובה חדש חמוד ומתבקש כל כך עם 3 סוגי בסיסים והמגוון ברחב של אפשרויות הגמרים והגוונים, זו תהיה תוספת מגניבה ושיקית לכל חלל

 

Lea Armchair – הקולקציה התרחבה. כיסא LEA המוכר והטוב בגרסה חדשה עם תוספת ידיות – מגיעות בציפוי עץ או מתכת בלבד. הדגם הקליל והאלגנטי קיבל טאץ' מתבקש, יפה וסופר פונקציונלי – הכיסא כמובן נערם, וגם כיסאות הבר נערמים.

 

הביתן של המותג האיטלקי TRUE: 

המותג הציג ביתן בסגנון יפני שבולט למרחוק, עשוי שכבות עץ טבעי, תקרה עשויה מנייר אורז.

קו העיצוב: מינימליזם, שימוש בחומרים טבעיים – עץ, אבן, שיש, קש, נייר, חימר.

TRUE מציגה קולקציה מסקרנת של שרפרפים, כיסאות לאונג', שידות, שולחנות, איי מטבח פונקציונליים ועוד.

הגוונים טבעיים – עץ, שחור, בז'ים, אפורים.

 

 

TRUE השיקה לראשונה בתערוכה את קולקציית Essence בעיצוב Norm Architects פריטים מעוצבים בעץ טבעי, המייצגים פונקציונליות, חוזק וייחודיות, הודות לקווים המדויקים המצטלבים, וחיבור בין אופקי לאנכי.
בקולקציה: שולחנות, שרפרפים, שולחנות קפה ואחסון משלים.

עוד השקה מעניינת שהוסיפה נופך חגיגי לביתן היא של מטבח Mini Flap – כי ככל הנראה אין בית באיטליה שלא מחובר בעבותות נשמתו למטבח של אמא ולאוכל המקומי המושלם. האי הסופר-מעוצב ומקצועי כולל את כל מה שמטבח קטן צריך, ויכול לשמש כאי בפני עצמו, כבר ישיבה, או כסטנד גיבוי לקייטרינג ואירועים. המטבח כולל תאורת לד, מדף מפלדה, פלטת בירץ’ PLYWOOD, רגליים מעץ מלא, עמוד תומך מחורר, אופציה לתנור, כיור וכו'. מושלם לחללים קטנים.

 

 

הביתן של המותג הספרדי GAN: 

GAN הציגו קולקציה טבעית עם הרבה צמר, וריהוט גן.
השטיח בתמונה – דגם LINES שייך לקולקציה החדשה של המותג, גיאומטריה בצמר טבעי ההולם את הטרנד הכי חם של קיימות וטבע, מרשים מאוד בגודלו ונוכחותו ומכניס נופך אלגנטי לכל חלל.

 

בתקופה בה תפיסת המציאות שלנו נבחנת ומתעצבת מחדש מדי יום ביומו, הרשות נתונה לשינוי רדיקלי כזה, גם בתפיסה של החברות את עצמן ואת הקשר שלהן עם הצרכן, וגם שלנו הצרכנים – את מובילי הדעה בענף ואת ההרגלים שלנו עצמנו.
יהיה מעניין לראות לאן הקו הזה יוביל, אילו עוד זירות יתפסו את המרחב בשנים הקרובות, הן מבחינה מסחרית והן אנתרופולוגית. הרי אין דרך אחת להגיע ללב הצרכן ולייצר חיבור אותנטי איתו, וככל שנקדים להבין זאת, נוכל לייצר עוד שפע של מפגשים כאלה, לאו דווקא חד שנתיים, לאו דווקא במקום אחד.

בינתיים קבלו הצצה לחלקיק ממה שראינו השנה. שימו לב למוטיבים החוזרים של חומרים מהטבע – עץ, אבן, קש, צמר… לגווני השנה שנעים על סקאלת הירוקים, כתומים/חמרות/חומים, ובז׳ על כל גווניו.
המון צמחייה טבעית בכלים גדולים, כבר לא כקישוט אלא ממש בלב הסצנה, והתייחסות רבה לקיימות. זרקור על כמה שאנחנו אוהבים את הטבע וכמה שהוא משרה עלינו רוגע וביטחון. טיימלס.

 

יפה לראות שימוש בפופ והומור שתמיד מוסיפים קריצה כיפית וחיבור בלתי אמצעי בין המציג למבקר. ובאיטליה, כמו באיטליה, הכל מוגש באריזה מפתה וסקסית, מפוצצת בסטייל ובהיי-אנרג׳י, חיוכים ומחוות אותנטיות של אהבת החיים. וכך היה.

 

 

Arrivederci

ניפגש באולם התצוגה ובגלריה שלנו

 

 

 

Shop Now